„Mindenkinek joga van ahhoz, hogy önmaga lehessen, félelem nélkül... Békélj meg önmagaddal és az univerzummal, és soha ne feledd: az élet akkor szép, ha színes!” - https://gyerekszoba.hu/csalad/pride-onazonossag-szappan-furdobomba/ - Csak az a gond, ha mindenki ezt a fajta önazonosságot választaná, egy nemzedéken belül kihalna az emberiség! Mert miért is kellene női petesejtet, vagy hím ivarsejtet termelnie és általuk egymáshoz igazodnia két olyan szervezetnek, amely a saját neméhez vonzódik?!
Kedves Barátom!
Abban a lehetőségben, amelyről most röviden szólok, mindenki egyforma eséllyel indul. A szegény és a gazdag, a szép és a csúnya, az egészséges és a beteg. Mert a lehetőséget az biztosítja, Aki felettébb igazságos és Akinek legjellemzőbb tulajdonsága a SZERETET, amely mögött ha hatalom nincs, az Ő mindenek feletti igazságát érvényre sem tudja juttatni.
A hatalom szeretet nélkül igazságtalan, a szeretet meg hatalom nélkül foghíjas igazságú, mert az igazságnak nem tud érvényt szerezni!
Istenben mindkettő tökéletes egyensúlyban van. Persze – ezt könnyű mondani, de mi rá a bizonyíték, amiből a napi életem során profitálni tudok? Mit nyerek vele, ha Ő ilyen tökéletes, én meg tökéletlen, halandó, az elmúlás felé közelítő, betegségekkel küszködő, az élet értelmét a sok lesújtó probléma közt nem nagyon találó.
Mindenekre a válasz az ismeretben rejlik, te értesz a választott szakmádhoz, hivatásodhoz és tudod a dolgok mechanikáját, én pedig a tiédhez nem, és ezért értékelem nagyra a te tudásodat. De az értékelés még önmagában semmi, mert a lényeg, hogy a tudás ha gyakorlattal ötvöződik, az magában hordozza a végeredményre való tekintés megnyugtató megbízhatóságát.
Milyen tudás hordozza magában a végeredményre való tekintés megbízhatóságát? Én utánajártam és pár nem általános „titkot” elárulok neked. „Titkok”, mert a hozzá vezető út csak önszorgalommal elsajátítható, nincsen nagy dobra verve. Az általános ismeretek közé nem tartozik, nem közkincs, mert ami egyébként közkincsként van elhíresülve a világban, ennek a félresiklott társadalom gondolkodási sémájának a füstfoszlánya, az értéknek tartott talmi hívságoknak a lenyomata, hű tükörképe.
Egy téves életfelfogás, egy téves út hamisan csillogó ékszerekkel kirakott göröngyei, amik az utat nehézzé, döcögőssé, sokszor fájdalmassá teszik. Sok egyéni szenvedéssel kirakott út ez, de ha átlátod ezt a folyamatot, akkor teljesen másként fogsz tudni rálátni erre az utazásra, ami a te életedet is magában foglalja ebben a kavarodásban, amit mindenkire külön-külön tartozó emberi sorsnak mondanak.
Nem könnyű megfogalmazni a mondanivalót, ezért próbálom megfogalmazni egyszerűen.
Minél összetettebb egy ember által alkotott szerkezet, annál több munka, tudás, igyekezet, odafigyelés és gyakorlati szakértelem van mögötte. A Boeing 747 hatmillió alkatrészből áll. A sejt a legösszetettebb és legelegánsabban megtervezett rendszer, amelyet az emberiség valaha látott.
A világ legegyszerűbb mikrobájának modellezéséhez 128 számítógépre van szükség. A Mycoplasma genitalium rendelkezik az egyik legkisebb genommal a világ összes szabadon élő szervezete közül, mindössze 525 génnel. Ez töredéke még egy olyan baktérium méretének is, mint az E. coli, amely 4288 génnel rendelkezik.
Az M. genitalium kicsiny genomja miatt vált az első célponttá a Stanford és a J. Craig Venter Intézet kutatói számára, akik egy szervezetet akartak szimulálni egy szoftverben.
A biomérnököknek a stanfordi Markus Covert vezetésével sikerült modellezniük a baktériumot, és munkájukat a múlt héten publikálták a Cell című folyóiratban. Ami lenyűgöző, hogy mennyi lóerőre volt szükségük ahhoz, hogy ezt az egyszerű organizmust részben szimulálják. Egy 128 számítógépből álló, 9-10 órán át futó klaszterre volt szükség ahhoz, hogy ténylegesen létrehozzák a sejt életfolyamataiban részt vevő molekulák 25 kategóriájának adatait.
A sejtek komplexitásának mélysége és szélessége szinte hihetetlennek bizonyult, és még a Moore-törvényt figyelembe véve is nehezen kezelhető. Az M. genitalium modelljéhez 28 alrendszert kellett külön-külön modellezni és integrálni, és a munka számos kritikusa a Twitteren panaszkodott, hogy ez csak töredéke annak, amire végül szükség lesz ahhoz, hogy a szimulációt reálisnak tekintsék.
„Jelenleg egy szimuláció lefuttatása egyetlen sejt egyetlen egyszeri osztódására körülbelül 10 órát vesz igénybe, és fél gigabájtnyi adatot generál” - mondta Covert vezető kutató a New York Timesnak. „Ezt a tényt teljesen lenyűgözőnek találom, mert nem tudom, hogy bárki is megkérdezte volna valaha, hogy egy élőlény valójában mennyi adatot tárol”.”
Egy sejt. Egy osztódás. Fél gigányi adat. Most számoljuk ki, hogy több millió baktérium elférne egy gombostű fején, és hogy sokuk nagyságrenddel összetettebb, mint az M. genitalium. Vagy gondolkodjunk el azon, hogy az emberi test 10 trillió (nagy, összetett) emberi sejtből áll, plusz körülbelül 90 vagy 100 trillió baktériumsejtből. Ez összesen körülbelül 100 000 000 000 000 000 000 sejtet jelent. Ennek a modellezéséhez sok számítógépre lenne szükség, nem? Már ha lehetséges lenne. - https://www.theatlantic.com/technology/archive/2012/07/to-model-the-simplest-microbe-in-the-world-you-need-128-computers/260198/
A DNS olyan rengeteg információt hordoz, hogy egyetlen teáskanálnyi DNS genetikai információjából körülbelül 350-szer annyi embert lehetne létrehozni, mint amennyi jelenleg él a földön! A DNS elrendezése a sejtmagban olyan, mintha egy 40 kilométer hosszú, rendkívül finom szálú cérna lenne beletekerve egy teniszlabdába. A ma élő 7 milliárd ember DNS-e alig képezne egy vékony réteget a teáskanálon. Még a „legegyszerűbb” egysejtű életformák is hatalmas mennyiségű összetett, meghatározott információt tartalmaznak.
„A DNS szintézise (replikáció) rendkívül gyors és pontos folyamat. Egyetlen ember egyedfejlődése több millió sejtosztódást igényel, és minden sejtosztódást megelőzi a teljes genom megkettőződése (a sejtciklus S – szintézis – fázisában). A replikáció sebessége 1000 nukleotid/másodperc. A genom másolásánál csupán 1/100 000 000 (10-8) replikációs hiba történik, melynek 99%-át a javító rendszerek (repair mechanizmusok) utólagosan kijavítják.” /Deák Veronika :Általános genetika (2014), Typotex Kiadó/
Milyen sokan nem gondolunk arra, hogy az ember is mintegy elő van készítve az életre /akár a repülőgép alkatrészei a repülésre/. Billiós nagyságrendű sejtjeinkben a DNS-nek nevezett genetikai információk vezérlik az összes életfunkciónkat teljes együttműködésben, és ha a repülőgép alkatrészeinek a megtervezése és feldolgozása intelligens tevékenység, mennyivel inkább intelligens az a komplex folyamat, amely kiszolgálja a szervezeti életműködésünket.
A sejtjeink teljes mértékben engedelmesek a genetikai utasításoknak, példát mutatva arra, hogy mi is engedelmesek legyünk annak az irányításnak, amely egyugyanazon tőről fakad, amelynek forrása az intelligens szellem, nem pedig a végrehajtó eszköz, az unintelligens, nyers, megmunkálandó, megformálandó anyag. A sejtekre ható program irányító ereje, és az értelműnkre ható észszerű alapelvek egyugyanazon célt szolgálják, hogy minden a legnagyobb rendben történjen és a létező objektumok, szervezetek betöltsék rendeltetésszerű funkciójukat.
Hogy az emberi szervezetünk ennyire bonyolult felépítésű és mégis az átlagéletkor kb.70-80 év, ez hogyan van arányban? Erre a kevés időre minek hozott volna létre a természet ilyen bonyolult szerkezetet, hogy aztán minden a halotti állapot hamvába haljon?!
Az első alaptétel: az élet keletkezése
Apropó, életkeletkezés. Egyszer már tudomásul kellene venni, hogy az abiogenezis mint olyan /az élet keletkezése az élettelen vegyi anyagokból/ nem működik, ebben a tudományos kísérletek rendre zátonyra futottak! Egyáltalán azt sem tudják, hogy mi az élet, nem hogy hogyan keletkezett.
„Valójában, amint Miller kísérletei kimutatták, nem nehéz aminosavakat létrehozni. A sokkal nagyobb kihívás a nukleinsavak létrehozása - olyan molekulák építőkövei, mint az RNS és a DNS. Az élet eredete e „replikátorok” eredetében rejlik, olyan molekulákból, amelyek másolatot készíthetnek magukról... „Még ha leves körülmények között is elő lehet állítani aminosavakat (és nukleinsavakat), ennek alig vagy egyáltalán nincs hatása az élet eredetére.” /A tudósok befejeztek egy 53 éves klasszikus kísérletet az élet eredetével kapcsolatban/ - https://www.discovermagazine.com/planet-earth/scientists-finish-a-53-year-old-classic-experiment-on-the-origins-of-life
Élet sehol nem keletkezik magától, ennélfogva élőlények sem. Az élet már azért sem keletkezhet élettelenből, mert az élet nem anyagi alkatrészek összessége /mint ahogy a szimfónia sem csupán a nyers hangjegyek spontán kottarendeződése/, hanem az alkatrészeket uraló háttérszellem egyfajta megjelenési, kifejeződési formája - a transzcendens szellemi öröklét időleges fizikai tükörképe. A szellem az egyetemes lét koronája.
A genetikai program csak irányító szerepet játszik, amely irányítja a szervezet élettevékenységét, de nem tudja életre kelteni azt. Egyetlen program sem hoz létre élő organizmust, és amely nem él, az nem szervezet. Bármely élő szervezet eredete életből kell, hogy származzon, így az élet soha, sehol a világegyetemben nem keletkezhet spontán.
Az élet főbb jellemzői az életnek a csápjai, de nem az élet maga. Az élet nem az anyag minősége, hanem a minőség /szellem/ anyagi megnyilvánulása. Az élet nem 2x2=4. Az élet nem Isten-től jön, hanem Isten-ből.
Ez az első alaptétel és megdönthetetlen igazság. Ahogy a Biblia mondja:
„Mert nálad van az életnek forrása; a te világosságod által látunk világosságot… Az Isten, aki teremtette a világot és mindazt, ami abban van, mivelhogy ő mennynek és földnek ura, kézzel csinált templomokban nem lakik. Sem embereknek kezeitől nem tiszteltetik, mintha valami nélkül szűkölködnék, holott ő ad mindeneknek életet, leheletet és mindent; És az egész emberi nemzetséget egy vérből teremtette, hogy lakozzanak a földnek egész színén, meghatározván eleve rendelt idejüket és lakásuknak határait; Hogy keressék az Urat, ha talán kitapogathatnák őt és megtalálhatnák, jóllehet bizony nincs messze egyikőnktől sem: Mert ő benne élünk, mozgunk és vagyunk." (Zsoltárok 36:10; Apostolok cselekedetei 17:24-28)
A második alaptétel: a sejtek differenciálódása
A második alaptétel és megdönthetetlen igazság, hogy egy semleges sejtből egy korábban nem létező, bármely fajhoz tartozó szervezet csak céltudatos és hosszan tartó fajszelekcióval hozható létre, míg a természetes szelekció a környezethez legjobban alkalmazkodott egyedeket választja ki a további szaporodásra. A darwini evolúció szerint az élettelen vegyi anyagokból létrejött egy minden élőlény közös ősének aposztrofált ősi sejt, amit LUCÁNAK neveztek el.
De a természetben ha a környezethez leginkább alkalmazkodni képes szervezetek élnek túl és szaporodnak, az soha nem eredményez fajtajelleget, mert a fajtajelleget tudatosan meg kell tervezni és a tenyésztést azon a stratégiai útvonalon kell végigvezetni. Mint amikor jól tejelő teheneket válogatnak össze, hogy létrehozzanak egy standard fajtát, lásd pl. a Holstein-friz tehén szelektív tenyésztési folyamatát.
Ha a természetes szelekció nem képes fajtajellegre válogatni, hanem csak a környezethez legjobban alkalmazkodókat választja ki a túlélésre, akkor ezen az úton semmiféle faj spontán nem alakulhat ki, mert minden fajnak speciális fajtajellege van. Ahhoz pedig, hogy az a fajtajelleg kialakuljon, ahhoz szükséges irányú, intenzitású és idejű, tudatosan felügyelt és adagolt szelekciós nyomást kell gyakorolni, mint amikor a jól tejelő, az adott terület bőséges legelőforrásait a lehető legjobban kihasználó teheneket összeválogatják és speciális cél és fajtajelleg elérése érdekében tenyésztik.
Charles Darwin az önéletrajzában mit állít a természetes szelekció működéséről? "... a természetes szelekció működésében nincs több kialakítás, mint abban az irányban, amelyet a szél fúj." Richard Dawkins és Stephen Hawking mit mondott ugyanerről? "A természetes szelekció a vak órásmester; vak, mert nem lát előre, mert nem tervez következményeket, nincs cél a fejében... a biológiai evolúció alapvetően véletlenszerű bolyongás a genetikai lehetőségek mezején." Ez pont ellentétes az emberi tenyésztés folyamatával.
Ezért a spontán kifejlődött ősi sejtből a természetnek lehetetlen vállakozás akár egyetlen azelőtt nem létező fajt kitenyésztenie, nem hogy millió féle teljesen különbözőt. A természet pedig ha nem tud fajtajellegre válogatni, akkor csak a már létező sejt legjobban alkalmazkodó sejtjeit tudja továbbszaporítani a saját vonalán, de ahhoz is genetiai irányításra van szükség.
Az alapfajokat tehát mindenképpen meg kellett teremteni már teljesen életképes és szaporodóképes formában, amiknek az utódai aztán alkalmazkodnak a változó életkörülényekhez, amit mikroevolúció formában ismerünk, ami faji változékonyságot jelent. Olyan, hogy törzsfejlődés, fajok kialakulása spontán, évmilliók alatt, valamilyen elképzelt közös ősből, egy kifejezetten ateista szellemben kialakított tudományos hipotézis /világnézetbe ágyazott elmélet/, amely a szeszélyesen változó természet részéről valóságban kivitelezhetetlen. A darwini evolúció egy hatalmas átverés, amelyet a tudományt uraló elit hatalmi státuszából kifolyólag rákényszerít a társadalomra.
A harmadik alaptétel: Jézus Krisztus feltámadása
A harmadik alaptétel és megdönthetetlen igazság, hogy Jézus Krisztus feltámadt a halálból és őt Isten az emberiség királyává tette, aki hatalomban fog visszatérni, hogy átvegye az uralmat az egész bolygó irányítása felett.
Amikor Ádám és Éva szembefordult Istennel az Éden kertjében, hogy egyenek a tiltott fáról, és maguk döntsék el, számukra mi a jó és mi a rossz, akkor következett be a bűnössé válás és annak keserű következménye a betegség és a halál. Az ember anyagi testének megromlása, miután a szellemisége is megromlott, mert elutasította az isteni szeretet útmutatását és az abból származó, az élet minden területére kiterjedő védelmet.
A lehetőség pedig adva van minden embernek, hogy higgyen a Jézus Krisztus szent vérének bűneltörlő értékében /ill. éljen összhangban a saját lelkiismeretének a törvényével/ és a saját életében építsen ki Istennek való engedelmességet a bibliai tanítás és az ahhoz való igazodás tekintetében.
Barátom, lehet hogy a sors nem kedvezett neked, mert betegséget örököltél azon a genetikai útvonalon, ami osztályrészül jutott, de ha átlátod ezt a folyamatot, amiről most írtam neked, tudhatod, vagyis tudd meg, hogy te lehetsz egy teljesen egészséges testű és szellemű ember, aki örök életet nyerhet azon a paradicsomi földön, amelyet Jézus Krisztus királysága fog megvalósítani. Isten mindenért kárpótol téged és mindenki mást, aki rálép a hit és az engedelmesség útjára.
Lám, odakint tombol a Pride őrület az utcákon, olyan jogokért tüntetnek polgárpukkasztó köntösben, amely életformára maguknak önkényesen jogot formálnak. Hogy ez találkozik-e Istennek a szándékával, amit az emberiség számára tervezett, az abszolút nem érdekli őket.
De nem is fogják elnyerni az örök életet paradicsomi földön. Még csak bele sem kóstolhatnak az ízébe. Mivel alapvetően célt tévesztettek az élet lényegét és értelmét illetően. Mert az ő prófétáik teljesen más filozófiát adnak elébük, amit ők szívesen fogadtak és szívesen élnek azzal. A valóságban azonban visszaélnek az Isten szeretetével és kegyelmével, amit Krisztus halála által mindenkire kiterjesztett, aki él ezzel a rendkívüli és páratlan lehetőséggel, ami az embernek adatott ezen a földön.
„Az emberek nem képesek elviselni azt a meggyőződést, hogy az Univerzum és az élet értelmetlen. Valójában ez az, amit a tudomány mond nekünk. Értelmetlen abban az értelemben, hogy az Univerzumban nincs kívülről meghatározott cél vagy pont. Ateistákként ez nyilvánvalóan igaz ránk. Saját értelmünket és célunkat mi határozzuk meg .” /Jerry Coyne Jerry Coyne biológiaprofesszor, (2012), “The Odd Couple: Why Science and Religion Shouldn’t Cohabitate,” Speech to Glasgow Skeptics, December 21./
„A káosz gyermekei vagyunk, és a változás mély szerkezete a hanyatlás. Gyökerében csak a korrupció van, és a káosz megállíthatatlan hulláma. Elmúlt a cél; már csak az irány van hátra. Ez az a sivárság, amit el kell fogadnunk, miközben mélyen és szenvtelenül belenézünk az Univerzum szívébe.” /Peter Atkins (1984), A második törvény (New York: Scientific American), p. 200./
„Isten valószínűleg nincs, úgy hogy nyugodtan élvezd az életet.” /Richard Dawkins angliai buszkampánya, 2009, London/ -
„A Pride-on ünnepeljük, hogy elfogadó, számunkra kedves emberek tömegében teljesen önmagunk lehetünk. Ünnepeljük azt, hogy kicsiben megcsináljuk azt, amilyennek az egész világnak lennie kellene. Boldognak, elfogadónak és szeretetteljesnek.” - budapestpride
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése